EXTOL PREMIUM 18V, NiCd, 18V, 1500mAh

Produkt nemá žádné parametry.

• , zakoupeno v domacitechnika.cz

• Cena. Akumulátor jsem koupil za 458,-, což je zdaleka méně než podobné baterky.
    • Kapacita 1,5 Ah. Za tuhle cenu je to o něco větší kapacita (běžně mívají levné Ni-Cd aku 1 Ah, 1,2 nebo 1,3 Ah)
    • Dobré zpracování - dá se snadno rozebrat (4 vruty).
    • Obsahuje 15 x Ni-Cd 1,2V 1,5 Ah článků 23x43mm, tzn. 31,- / kus.
    • Můj kus měl výrobní vadu - uvolnilo se bodové naletování propojovacího plíšku mezi dvěma články, ale to mi nevadilo, neboť jsem potřeboval baterku vykuchat. S výkonnou páječkou (na okapy) se dá rychle napájet kontakt, aniž by se zdlouhavě prohříval článek a tím hrozilo narušení kontaktu z vnitřní strany obalového plechu.

Opět po letech jsem si repasoval akumulátor k akuvrtačce z Lidlu (Parkside z roku 2004-07; 1000 Kč + 2. aku 269,-). To, že Parkside nemá žádný servis a nabídku náhradních dílů byl důvod, proč jsem tuto značku záhy opustil. Ni-Cd akumulátor vydrží asi 5 let, pak už nemá kapacitu ani výdrž a to ani když baterka byla málo používaná. Do původní krabičky Parkside jsem už potřetí dával články jiných výrobců. 2011 Extol (18V 1,2 Ah, 630,-), 2014 Ferm (18V 1Ah, 530,-, nyní Extol Premium 18V, 1,5Ah, 458,-). Články jsou jinak poukládané, takže propojovací plíšky je třeba po skupinách přestřihnout. Nejlépe v polovině, aby zůstaly oba konce dlouhé a při pájení se co nejméně přenášelo teplo na tělo článku. Na pájení plíšku stačí 100W trafopáječka, není třeba na okapy.
    Po smontování akuvrtačka jede jak nová. Kroutící moment parádní = akumulátor nemá problém dodat potřebný proud. Nabíječka po nabití přepne na udržovací proud. Teplotní senzor na třetí kontakt je třeba převzít ze staré baterky, neboť s jeho konkrétní teplotně odporovou charakteristikou je počítáno u originální nabíječky. Výdrž se zatím zdá být odpovídající. Jestli zase pár let vydrží, tak maximální spokojenost. Akuvrtačka s elektrickou i mechanickou brzdou jednodílného sklíčidla, dvourychlostní převodovkou a 18V stojí stále přes 1200,- a to začínají "značky" sporného původu a životnosti.

Produkt nemá žádné parametry.

EXTOL PREMIUM baterie akumulátorová 18V, NiCd, 18V, 1500mAh 8891108B baterie akumulátorová, 18V, NiCd, 1500mAh pro 8891108 ilustrační foto

1zákazník doporučuje produkt
  • , zakoupeno v domacitechnika.cz

• Dobré zpracování - dá se snadno rozebrat (4 vruty).
    • Obsahuje 15 x Ni-Cd 1,2V 1,5 Ah článků 23x43mm, tzn. 31,- / kus.